/ 7 2015 26

Vlasta Korec_

 V jednom rozhovoru, který jsem četla jste několikrát zmínil pokoru. Přiznávám, že ta pokora spolu s odpovědností za profesionálně odvedenou práci se linula celým rozhovorem. Osobně se mi to velmi líbí, ale nezpůsobilo vám to někdy potíže? Nepřišel jste o pracovní nabídky?

Naopak, pod to co dělám na jevišti, v radiu, v tv se vždy rád podepíšu. Je to moje osobní volba. A co se týče úbytku pracovních nabídek, je to myslím naopak. Vždy se rád setkám s profíkem, který se svůj pracovní výkon, přes pokoru pokusí přivést k dokonalosti. “Rozhodně je lepší, když bude letadlo pilotovat pilot než kuchař, nebo obráběč kovů, který o sobě říká, že přistál na všech letištích světa i když to není pravda.”

Minule jsem poslouchala jedno nejmenované, velmi populární rádio a byla jsem velmi překvapená nízkou kvalitou moderátora. Nerozčiluje vás někdy to, že vy berete svou práci zodpovědně a děláte jí na úrovni a „o stanici dále” jsou lidé, kteří kazí pověst moderátorům?

Jsme ve svobodné době, toho člověka musel někdo zaměstnat a následně zaplatit. A podle toho co si na základě otázky představím, platí mu asi dost málo…. :))) Ale vždy můžeme přeladit jinam. Někomu třeba slovní průjem nevadí….

Moderujete nejrůznější akce, nejvíc mne ale zaujalo moderování kongresu pro lékaře. Je takovýto kongres pro vás náročnější na přípravu? Což mě přivádí na další otázku. Která akce pro vás jako moderátora byla nejnáročnější?

To je právě kouzlo mé práce, vždy něco jiného, trochu jiná příprava a hlavně jiná ” specifická ” skupina lidí, která má svoje požadavky. Nej akce jsou ty, kde si majitel, nebo ředitel společnosti pro kterou pracuju myslí, že, po spoustě alkoholu je i ředitel zeměkoule. Ono je to pak vlastně dost zábavný.

Vzhledem k tomu, že jste také herec, v jakých rolích a kde vás nyní mohou diváci vidět?

Na divadlo momentálně není moc času. Poslední kousek je muzikálová pohádka “O chytré princezně”, kde hraju a zpívám roli prince – poprvé a asi naposledy v životě.

vlasta-korec-foto-lenka-hatasova3

Soutěž MISS Prima křivky budete moderovat poprvé. Čím vás tento projekt oslovil, že jste se rozhodnul do toho jít?

Je to tak trochu ” jiná ” soutěž. Nehledí jen na 90-60-90. Všichni víme, že krása je i jinde.

Jak vnímáte krásu? Dá se podle vás měřit konfekční velikostí?

Krása je všude kolem nás, jen ji objevit. A konfekční velikosti, materiál, zpracování, trendy… pro klasifikaci krásy nejsou dost směrodatné a určující…. Krása se hledá úplně jinak. Někdo krásou žije od narození a jiný ji nikdy nepotkal, i když si myslí, že žije krásný život. 

V jednom rozhovoru jste též zmínil těžké životní příběhy v reakcích posluchačů vašeho pořadu s Veronikou Žilkovou. Naše finalistky prošly rozhovorem v AJ, jelikož jednu z nich čeká finále americké TV Show The Fashin Hero, kde příběh hraje velkou roli. Z toho co jsme slyšeli, jsme byli opravdu vyděšení. Šikana, vyloučení z kolektivu, psychické i fyzické násilí od členů rodiny i od partnerů, neslyšící rodiče a péče o celou rodinu od dětství, dokonce i několikanásobné znásilnění. Slýcháte i toto a prošel jste někdy něčím takovým?

Děkuji všem svatým, za život mé rodiny a můj, bez hrůz, které jsem četl v otázce. Samozřejmě jsme s rodinou také zkoušeni osudem, ( to se nevyhýbá nikomu ), ale…… a to se nechci rouhat.

Na finálovém večeru budete pro všechny nervózní finalistky takovým “majákem”. Co byste finalistkám popřál a poradil?

Ať si večer vychutnají, ať je na co vzpomínat.

66174

Photo Copyright (c) Lenka Hatašová, radio Impuls a archiv Vlasty Korce.