/ 7 2015 01

Původně navrhovala oblečení, ale nakonec zakotvila u ozdob do vlasů a klobouků. Byla to zcela jistě dobrá volba. Dnes originální tvorba této návrhářky zdobí nejednu známou a krásnou ženu. Její kloboučky a čelenky se těší velké oblibě také v exotické Dubaji, kde má Libka Safr vlastní zastoupení své úspěšné značky.

FOTO0972_1460

Libka Safr

Libko, jaká byla cesta ke spolupráci se soutěží The Fashio Hero a jakým způsobem v ní figurujete vy?

Cesta byla velmi jednoduchá. Organizátoři hledali nějaké zástupce z Evropy a protože v úzkém týmu je i česká Kanaďanka, tak navrhla i mne. Oni se podívali na moji tvorbu a kontaktovali mne, zda bych měla zájem reprezentovat Česko a Evropu v porotě. Nešlo odmítnout. Taková nabídka nechodí každý den.

logofh

 

 

 

 

V čem je tato soutěž jiná a proč myslíte, že zrovna jí by mezi tisíci jiných soutěží měli lidé věnovat pozornost?

Soutěž je jiná v tom, že nemá hranice krásy. To znamená, že je jedno, zda jste muž nebo žena, v jakém jste věku, jakého vzrůstu, náboženství, váhy. Prostě ať jste jaký jste, tak se můžete přihlásit a pokud se najde mezi partnery značka, která hledá právě váš typ krásy, tak máte šanci vyhrát. Tento projekt má úžasný lidský dosah, protože hlásá, že každý by měl být sám sebou a právě takový je krásný.

Proč jste zvolila právě MISS Prima křivky, jelikož spolupráce mezi touto soutěží a americkou TV Show je hlavně vaším nápadem? Vidíte podobnost v zaměření na normální, krásné ženy?

Líbí se mi nápad udělat Miss křivky, což také znamená bez omezení konfekční velikosti ale bez omezení v osobité kráse ženy. I když jsem člověk z módní branže, kde vítězí anorektické holky, tak žiju v tom “normálním” světě a většina klientek jsou též běžné ženy různých výšek, věku, velikostí a tak by tu měl být prostor i pro ně. Tady v Čechách moc pdoobných soutěží není a tak pro partnerství nebylo tak těžké najít vhodného kandidáta.

Četla jsem články, kde se píše, že si vaše klobouky oblíbila nejen Lucie Vondráčková, ale též lucemburská princezna. Jak se dozvěděla o vaší tvorbě?

Neřekla bych, že si Lucka oblíbila moje modely, spíše mě 🙂 , jestli to tak mohu říct. Lucemburská princezna přišla na moji přehlídku v Londýně a moje práce se jí líbila.

libka-safr-klobouk

Klobouk ve tvaru srdce z dílny Libky Safr.

 

Kam se vaše tvorba ubírá teď? Můžeme se těšit na novou kolekci? Kdy a kde?

Moje tvorba je odrazem mne samotné. Tedy moje tvorba se ubírá tam, kam já sama a to je stále vpřed. Mám novou kolekci, kterou prezentuji pouze v Anglii a tady v Čechách chystám novou kampaň jejíž tváří bude Petra Faltýnová, moje dlouholetá kamarádka, takže se je na co těšit.

Kde čerpáte inspiraci pro tvorbu?

Inspirace je pro me pohled z okna, písnička v rádiu nebo zajímavá kniha. My umělci to máme jednoduché, protože pozorujeme svět jinýma očima a vidíme pod povrch věcí. Nasáváme všechny vjemy, jak houba a pak se odráží v naší tvorbě. Je to vidět i na mé práci, kde hlavním znakem je pták. Pták jako symbol svobody, ale také jako symbol muže, tedy lásky, bez které nelze žít.

Co na své práci milujete nejvíc?

Nejkrásnější je okamžik, kdy sednu ke stolu a začnu tvořit něco nového a pozoruji, jak mi vzniká pod rukama něco nového. Jedinečný okamžik je také chvíle předání klobouku zákaznici, když vidím její radost v očích a nebo když ji potkám na ulici v mém klobouku a náramně jí to sluší. To je k nezaplacení.

Velmi děkujeme Libce za odpovědi a čas, který si pro ně našla.