/ 8 2014 08

Helena Skuhrovcová se bude výrazně podílet na dotvoření atmosféry finálového večera MISS Prima křivky, a to minimálně esteticky. Tato talentovaná žena se totiž zabývá bodypantingem a v tomto oboru je jednou z nejlepších v této republice. Za svou práci získala již mnohá ocenění. Tento rok pro ní začal velmi úspěšně, získala 2. místo na mistrovství ČR v bodypaintingu a také 2. místo na Slovensku. To je ale pouze začátek roku.

HS-mistrovstvi-v-Bodypaintingu-2011-01

 

Helenko, vím že jste byla úspěšná nedávno na jedné zahraniční akci. Prozradíte nám na jaké, s jakým tématem a jaké místo jste získala?

Jednalo se o mou druhou účast na mistrovství světa v Rakouském Portschachu. A získala jsem tam 2 místo ve facepaintingu. Z tohoto umístění mám asi největší radost, soutěž se koná 17. rokem a ČR se zatím nikdy na stupních vítězů neumístila, navíc každým rokem stoupá úroveň konkurence. Budu znít asi jako Karel Gott, ale opravdu jsem to nečekala, ve facepaintingu jsem navíc soutěžila poprvé.

 

Kam se chystáte v nejbližší době?

Na podzim nás s kolegou čeká první zkušenost na soutěži v Mnichově. Příští rok opět ČR, Rakousko a když všechno dobře dopadne, tak snad i Anglie a Slovensko.

 

Ráda malujete nejen na tělo, ale i obrazy. Jakou techniku používáte a máte v plánu nějakou výstavu?

Malbě na lidské tělo se věnuji 5 let, facepaintingu 7 let, maluji a kreslím moc ráda, ale je pravda že kvůli bodypaintingu a soutěžím už na jinou tvorbu nezbývá tolik času. Výstavu tedy neplánuji, naposledy jsem měla na fotografické výstavě pouze fotky z UV bodypaintingu. Spoustu času zaberou i přípravy na bodypainting a soutěže, kresby návrhu, zapracování změn, zkoušení motivů. Maluji ale také na stěny a tam nejsou skoro žádné meze. Jak čistě grafické linie, tak ornamenty, nebo rostlinné motivy.

AKIM3785

 

Na MISS Primy křivky budete malovat na těla mužů. Malovala jste předtím pouze ženy, nebo máte i tuto zkušenost?

Maluji převážně na ženy, ale pár mužských těl už mi také bylo plátnem, naposledy to byl jeden urostlý striptér na party pro ženy, tam si mohly návštěvnice vyzkoušet, jaké to malování na muže je, dostaly k dispozici štětce i barvy.

 

Jaký rozdíl je v práci s ženou a s mužem? Kdo je více marnivý?

Muži jsou méně stydliví, na druhou stranu, mají méně zkušeností – takže jim není příjemné malování na obličeji, kolem očí atd. Ženy a „pravé modelky“ mě vytáčejí pouze v případě, že si začnou nahmatávat imaginární faldíky a povídat jak jsou tlusté, nafouklé, jak jim to nesluší atd, strašně mě to demotivuje, nejen proto, že jsem baculka a v tu chvíli si přijdu ještě kulatější, ale proto,jak se ženy v dnešní době shazují. Kultem je štíhlost, co není štíhlé, není pro svět hezké… a to je smutné. Já nemám žádný ideál krásy. Spolupracovala jsem s různými typy modelek, od absolutně štíhlých, až po ty oplácanější. Neznám téměř žádnou modelku, která by netrpěla komplexy. Byť bych ji já osobně považovala za téměř dokonalou a sexy. Ráda maluji na obdařenější modelky a je pravda že ženy s malými ňadry mě tolik neinspirují. No ale rozhodně mi nevadí větší zadečky. Jak s oblibou říkám, na větší zadeček se vejde alespoň všechno, co chci namalovat. Maluji také na těhotné ženy, je to krásná spolupráce a těší mě jejich radost. Při malbě na tělo vnímám křivky a celkovou anatomii těla. Respektuji požadavky klientek, preferovanou barevnost a společnou dohodu na motivu, který se k postavě, nebo jen k obličeji hodí.

 

A ještě otázka přímo k soutěži. Jak jste se o ní dozvěděla?

Byla to shoda náhod, myslím že od loňské účastnice v nějaké diskuzi na facebooku. A také když jsem sháněla půjčovnu šatů a našla tu, která zapůjčovala šaty na loňský ročník. Vždycky mě zajímalo, jak takové soutěže fungují. Jaká tam vládne atmosféra, jestli je tam rivalita mezi finalistkami. Podle čeho porota posuzuje konkrétní soutěžící a proč se třeba dívky a ženy přihlašují. Já bych k tomu odvahu neměla a přitom bych se tam s mou postavou hodila. Všechny soutěžící mají můj obdiv. A dvě z nich si budou moci vyzkoušet na vlastní kůži jaké je to být pomalovaná. Protože ve spolupráci s organizátory soutěže pro ně máme připravenou cenu, díky které zjistí, jaké je to být facepaintingovou modelkou.

 

Untitled-2 copysecese

 

 HS

Helena Skuhrovcová